Líbí se Vám asijské písmo? Přijďte se s ním seznámit zblízka.

Umění kaligrafie je ideální způsob, jak se seznámit s fascinujícím světem asijských jazyků. Díky ní můžete začít odhalovat propracované souvislosti mezi významem, zvukem a vzhledem jednotlivých znaků a to, jak funguje nejen čínština, ale i japonština a korejština.

Na kaligrafii je úžasné to, že je přístupná všem, bez ohledu na věk, zkušenosti, ale i jakékoliv výtvarné nadání. Znaky totiž nemalujeme, ale skutečně píšeme. Nemusíte ale z asijských jazyků znát ani slovo. Pokud se jim ale věnujete, budete obohaceni o další zajímavou vrstvu jazyka!

Flow Ink: Calligraphy Lounge

Připravili jsme pro vás projekt kaligrafických lekcí pro 21. století.

Nemusíte chodit pravidelně. Přijďte zrovna, když máte chuť nebo čas se věnovat relaxační činnosti, přesto zaměstnat hlavu něčím zcela odlišným, než čím se přes den běžně zabýváme. Lekce fungují nezávisle na sobě.

Můžete přijít pokaždé. A užít si postupné rozvíjení svých znalostí o znacích a dovednosti je elegantně zapsat.

Objevujte příběhy. Storytelling je cesta, jak znaky snadno poznat, pochopit a zapamatovat si je. Lektorka Mengwen vám je představí se vším všudy v designové prezentaci od nejstarší podoby po tu nejmodernější.

Dopřávejte si tematické série. Jako v dobrém seriálu. Každých několik lekcí dohromady tvoří okruh znaků, které mezi sebou mají jednotící linku. Pokud ale zrovna jeden díl vynecháte, pořád se můžete vrátit a bez obtíží navázat.

Zvolte si svůj styl. Lektorka vám poskytne na výběr několik typů zápisu, a vyberete si, co vás osloví. Nebudeme vás nutit psát v základním stylu do úmoru. Nácvik psaní vyvrcholí vaším finálním dílem na rýžový papír, to si odnesete domů jako trofej.

„Mengwen je lektorka z Číny, která mluví perfektně anglicky. Kaligrafii se věnuje od školních let a ovládá mistrně všechny základní styly. Dokáže zapsat i nejstarší podoby znaků, zároveň se nebrání ani modernímu pojetí kaligrafie. A těší se, až s vámi bude sdílet nadšení z tohoto umění.“

Na lekci se můžete přihlásit v seznamu kurzů u každého z jazyků. Najdete ji v tabulce vždy na konci pod názvem:

90-minute FlowINK: Calligraphy Lounge with Mengwen (English)