Tentokrát jsme měli v naší škole zábavný workshop a přednášku pro studenty pomaturitní japonštiny a korejštiny o vaření. Naše milá japonská lektorka Yuuko👩‍🦱 nás naučila, jak si doma připravit některé z jejích oblíbených japonských jídel.

Nejprve jsme se naučili, jak udělat onigiri🍙, což jsou rýžové koule plněné různými náplněmi. Yuuko nám ukázala, jak správně tvarovat do trojúhelníků nebo kulatých koulí🍘. Pak jsme si mohli vybrat z různých náplní a zdobení. Každý si mohl vytvořit svoje vlastní originální onigiri.

Abychom měli i něco teplého do bříška, tak jsme si také uvařili polévku miso🍲. To je tradiční japonská polévka z fermentované sójové pasty, která se podává téměř ke každému jídlu. Yuuko nám vysvětlila, jak si vybrat správnou miso pastu podle barvy a chuti a jak ji rozmíchat s vodou a dashi (vývar z ryb a mořských řas). Do polévky jsme pak přidali tofu, jarní cibulku a wakame (mořskou řasu). Vlastně jsme teď odborníci

Všem chutnalo a mnoho studentů se vyřádilo při zdobení onigiri. Vznikala hotová umělecká díla🎨, podívejte s v galerii. Děkujeme Yuuko za její ochotu a nadšení a těšíme se na další setkání!